VGC versterkt binnenschoolse opvang in 156 Brusselse basisscholen
Op initiatief van minister Sven Gatz blijft de VGC volop inzetten op kwaliteitsvolle opvang voor en na schooltijd. Voor het schooljaar 2025-2026 ontvangen 156 Nederlandstalige basisscholen in Brussel voor hun binnenschoolse opvang ruim één miljoen euro.
Voor het tweede schooljaar op rij worden extra middelen ingezet waarmee de Nederlandstalige scholen in Brussel bijkomend kunnen investeren in een stimulerend opvangaanbod.
Naast de vergoeding van de opvangbegeleiders, kan de subsidie ook ingezet worden voor sport- en spelmaterialen, vorming van de begeleiders of extra activiteiten. Scholen stemmen af op de noden van hun leerlingen. Zo werd geïnvesteerd in klassiek en duurzaam sport- en spelmateriaal, gezelschapsspellen, pedagogisch verantwoord speelgoed, prentenboeken en speeltapijten, knutselmateriaal, .. Leerlingen kregen theaterworkshops, konden hun talenten ontwikkelen in schaakclubs, leesateliers, creamomenten en via middagsport. Ter ondersteuning en coaching van begeleiders werd onder meer ingezet op vormingen rond taalstimulerende activiteiten, omgaan met pestgedrag, grenzen stellen bij kinderen, sociale vaardigheden en autisme en gedragsproblemen. Met deze subsidie werden vorig schooljaar 3.210 kleuters en 3.354 lagere schoolkinderen bereikt.
Dit jaar dienden vier nieuwe scholen voor het eerst een aanvraag in: BSGO De Klimpaal, Prinses Juliana, Vrije basisschool Sint-Joris en Gemeentelijke Basisschool De Stroomboot. Dat toont aan dat steeds meer scholen de weg vinden naar deze ondersteuning.
“We zijn trots dat we met deze subsidie de opvang in meer dan 150 basisscholen kunnen versterken. Kwaliteitsvolle opvang draagt bij aan de ontwikkeling en het welbevinden van kinderen. Het geeft alle kansen aan kinderen om hun talenten te ontwikkelen”, zegt Sven Gatz, collegelid bevoegd voor Onderwijs en Scholenbouw.
De VGC blijft samen met de scholen werken aan een sterke binnenschoolse opvang, met oog voor kwaliteit, toegankelijkheid en gelijke kansen.

Sheraz Rafi